Loading…
jam

جمع آوری صدا برای غربالگری اتیسم

طراحی یک سیستم هوشمند جهت غربالگری زودهنگام اتیسم با استفاده از صدای نوزادان / کودکان
تحقیقات اولیه در مرکز تحقیقاتی سیستمهای هوشمند برای اتیسم دانشگاه تهران نشان می دهد که می توان از روی صدای دریافتی کودکان (بدون نیاز به حضور فیزیکی) در سنین کمتر از ۲ سال و حتی ۱۸ ماه، به غربالگری اولیه اتیسم پرداخت.
برای تایید این نتایج و پیاده سازی عملی و کاربردی آن، نیاز به جمع آوری داده های انبوه و بسیار است. در همین راستا، جهت دریافت داده های صوتی از نوزادان وکودکان معمولی و همچنین کودکان مبتلا به اتیسم (با روش مشخص شده و یکسان) تا سن ۷ سال، برنامه­ای کاربردی طراحی شده است که افراد می توانند از طریق آن، صدای نوزادان و کودکان خود را برای ما ارسال نمایند و بدین ترتیب در جهت عملیاتی کردن این سیستم که نتیجه آن کمک به هم نوعان است نقش موثری داشته باشند.
در صورت دستیابی به چنین سیستمی، این رویکرد برای نخستین­بار در سطح جهان عملی خواهد شد و در نتیجه کمک شایانی به خانواده­هایی است که با این اختلال مواجه خواهند بود.
نحوه­ی همکاری با این پروژه
همواره، بهترین راه برای کمک به دیگران حمایت مالی نخواهد بود. گاهی وقت و انرژی شما به مراتب با ارزشتر است.
در صورتی که صاحبنوزاد یا فرزندی خردسال هستید، می توانید از طریق برنامه ی کاربردی تهیه شده برای این امر، با ضبط صدای کودک دلبندتان به کیفیت بهتر زندگی سایر کودکان کمک کنید. در صورتی که وقت محدودی دارید، بهترین و ساده­ترین بخش، ضبط صدای گریه است که خواهشمندیم برای انجام هر سه قسمت آن (که در برنامه مشخص شده است) اقدام نمایید.

برای دسترسی به برنامه و دریافت راهنمای آن، لطفا، از طریق لینک زیر
http://helpautism.ir/kidsapp

یا از طریق کانال ما در تلگرام، با جستجوی  @ KidsApp اقدام نمایید.

صمیمانه، از تمامی افرادی که صبورانه با استفاده صحیح از این برنامه، در امر جمع آوری داده های صوتی همکاری می نمایند، سپاسگزاریم و یاری با ارزش آنها را ارج می­نهیم.

دانلود-بازار

پاسخ دهید


*